Hokej: hodnocení sezóny 2023-2024

Muži TJ Horní Benešov nastupovali ve velice kvalitní a letos hodně vyrovnané krajské lize mužů Moravskoslezského kraje, kde kdokoliv, mohl porazit kohokoliv. Cílem bylo skončit po základní části ve středu, popřípadě v horní polovině tabulky a zajistit si dobrou výchozí pozici pro play-off. V základní části se nám podařilo obsadit výborné 2. místo.

Ve čtvrtfinále play-off jsme nastoupili proti nepříjemnému týmu HC Český Těšín. V prvním zápase doma v HB jsme vyhráli v jednoznačně 9:1, kdy jsme výborně vstoupili do utkání a následně venku jsme potvrdili postup výhrou 6:2. Celkově jsme tedy vyhráli v sérii na 2 vítězné zápasy 2:0.

V semifinále play-off jsme nastoupili proti silovému a nepříjemnému soupeři z Uničova. V této sérii, kdy nám chyběli někteří klíčoví a fyzicky zdatní hráči, jsme se nedokázali dobře přizpůsobit důrazné hře Uničova, kdy jsme ani navíc neproměňovali i vyložené šance, tak jsme se museli smířit s prohrou 2:0 na zápasy, po domácí prohře 2:4 a 1:3 v Uničově.

Se samotnou sezónou mužů můžeme být opětovně velice spokojeni, kdy se nám znovu podařilo obhájit semifinálovou účast a konečné 3. místo v soutěži a to už třetí sezónu po sobě. Po celou dobu sezóny jsme předváděli velice kvalitní hru, za což můžeme být jednoznačně spokojeni.

Co se týče individuálních výkonů hráčů, zaslouží mužstvo pochválit jako celek, i když by si spousta hráčů z řad útočníků, obránců i brankářů zasloužilo jmenovitě vyzdvihnout za svůj přínos a kvalitu na ledě, ale veškeré naše cíle jsou týmové a budeme raději, když si veřejnost udělá sama hodnocení našich hráčů na ledě při domácích případně i venkovních zápasech.

I přesto se sluší poděkovat a vyzdvihnout výkon naše brankáře Michala Waneckého, který odchytal sám celou základní část i navazující play-off a byl základním článkem našeho mužstva. Pro další sezónu bude důležité udržet kvalitní osu mužstva a snažit se i o posílení mužstva.

Na závěr bych chtěl za sezónu srdečně poděkovat našim vynikajícím divákům za skvělou podporu i všem našim pracovníkům, kteří se na fungování oddílu ledního hokeje podílejí z řad funkcionářů, trenérů, vedoucích, zapisovatelů, hlasatelů, časoměřičů, pořadatelů, kustodů, rolbařů i ostatních, kteří nás podporují.

Mgr. Martin Mičola – předseda oddílu ledního hokeje TJ Horní Benešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Hokej a jeho autorem je Martin Mičola. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.