Fotbal: halový turnaj o přeborníka okresu – starší přípravka

V sobotu 22. 2. 2020 se uskutečnil přebor okresu Bruntál v kategorii starší přípravka, kterým vrcholí halová fotbalová sezona. Tyto turnaje organizuje okresní fotbalový svaz pro všechny mládežnické kategorie. Turnaj se odehrál, za účasti 10 družstev, ve sportovní hale v Bruntále.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde se v každé skupině střetla družstva každý s každým, a poté následovala utkání o celkové umístění. Výsledky ve skupině:

  • H. Benešov – FK Krnov – 0:3
  • H. Benešov – SK Zátor – 1:2 (Foldyna)
  • H. Benešov – Rýmařov A – 1:7 (Střílka D.)
  • H. Benešov – Bruntál B – 4:10 (2x Foldyna R., 1x Střílka D., 1x Speranza F.)

V naší skupině jsme skončili na 5. místě. V utkání o 9. a 10. místo jsme remizovali s TJ Břidličnou 4:4 a v penaltovém rozstřelu jsme prohráli 1:2 (3x Albrecht D., 1x Střílka D). Celkově jsme obsadili 10. místo.

Hodnocení trenéra:
Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, což potvrdily i výkony jednotlivých družstev. Pokud mám hodnotit naše družstvo, tak byly výkony určitě lepší než dosažené výsledky. I když byli kluci v prvním utkání zbytečně nervózní, jejich výkony se neustále zlepšovaly. Bohužel jsme dopláceli na neproměňování šancí a na velké individuální chyby, kterých jsme se bohužel nevyvarovali. Některé chyby byly až úsměvné, či dokonce tragické a to kluky sráželo hodně do kolen.
Budu se znovu opakovat, ale umístění určitě neodpovídá daným výkonům. Navíc se projevil i nedostatek tréninkových hodin. Prostě jeden trénink týdně je pro tuto kategorii strašně málo. Proto doufám, že po skončení hokejové sezóny se to změní a budeme moci trénovat daleko častěji a intenzivněji. V neděli 1. 3. 2020 nás čeká turnaj mladších přípravek, tak uvidíme jak dopadneme.