Hokej: stanovisko k utkání hvězd

V článku přinášíme stanovisko vedení oddílu ledního hokeje ke konání „Utkání Hvězd KLM Moravskoslezského kraje 2020“

Nikdo z hráčů TJ Horní Benešov nemá zájem účastnit se „Utkání Hvězd KLM Moravskoslezského kraje sezóny 2019/2020“, zejména z důvodu časové náročnosti běžné sezóny a samotného smyslu tohoto utkání, kdy volný víkend využijí smysluplnějším způsobem.
Vedení TJ Horní Benešov – oddíl ledního hokeje nemá žádnou možnost nutit své hráče k účasti a jednoznačně se ztotožňuje s přístupem svých hráčů.
Dle našeho názoru na tuto ryze amatérskou nevýkonnostní úroveň tento exhibiční zápas s názvem „utkání hvězd“ nepatří. Dle našeho názoru zbytečně blokuje možnost v tomto termínu odehrát běžný zápas (v už tak časově náročné sezóně) a pak se musí sezóna odehrát v rámci dalšího pracovního dne přes týden. Těchto termínu mimo víkend je už 8.
Pokud se krajský svaz finančně podílí na tomto zbytečném až nevhodném utkání, tak máme za to, že lze tyto finance využít jinak, například pro mládez
S pozdravem vedení TJ Horní Benešov, oddíl ledního hokeje
Mgr. Martin Mičola – trenér
Ing. Jaroslav Strmiska – předseda oddílu LH
Pro zajímavost: Toto utkání hrané na ZS v Českém Těšíně dne 25. 1. 2020 navštívilo cca 100-120 diváků, což ani nepřekonalo bídné návštěvy, které máme na utkáních v HB, když jsou hraná v pracovním týdnu.