Hokej: shrnutí sezóny 2019/2020 muži A

hokej_tabulka_2019-2020

Tabulka 2019-2020 (pro zvětšení klikněte)

Muži, kteří hrají Krajskou ligu Moravskoslezského kraje (KLH MS), se umístili po základní části na 9. místě. Se ziskem 18 bodů z 27 zápasů nechali v desetičlenné tabulce za sebou tým Rožnova. Více v článku.

V měsících květen a červen 2019 (dvakrát týdně úterý a čtvrtek) probíhala letní příprava před sezónou 2019/2020, pro kterou bylo využito zázemí zimního stadionu v HB (in-line plocha, posilovací stroje a okolí ZS).

Od poloviny srpna 2019 začala předsezonní příprava na ledě na ZS v Opavě, která probíhala do začátku října 2019. Tréninkové jednotky na ledě v Opavě probíhaly 2-3 krát týdně, dle možností rozpisu ZS Opava.

I když několik hokejových sezón navrhujeme krajskému hokejovému svazu, aby došlo k úplnému vynechání mistrovských utkání během pracovního týdne a utkání byla hrána převážně v termínu sobota či neděle, kdy pracovní týden či státní svátky by bylo možno využít pouze pro případné dohrávky či předehrávky, byl i přesto začátek krajské hokejové ligy mužů Moravskoslezského kraje stanoven na velice brzký termín od dne 21. 9. 2019 (poznámka: extraliga začala od 14.9.2019). Opět byl zvolen nevhodný tříkolový herní systém, přičemž 8 zápasů z celkového počtu 27 zápasů, což je v podstatě 1. třetina zápasů, byla naplánována a poté odehrána mimo víkend v pracovním týdnu.

Sezóna pro nás prakticky začala normálně až od 5. kola, což bylo od 19. 10. 2019, neboť mražení ledu v HB bylo zahájeno až od 1. října 2019. Vzhledem k rozpisu soutěže jsme museli v 1. kole zažádat o změnu pořadatelství, což nám Český Těšín umožnil. Pro 3. kolo jsme žádali Bohumín o možnost změny pořadatelství, kdy nám však nebylo vyhověno a zápas byl odložen na jiný termín během sezóny v pracovním týdnu. Odložené zápasy, které se opakují již několik ročníků, nám způsobují značné problémy při rozjezdu do sezóny. Zvlášť se to týká tréninkového i zápasového proces. Prvních 4-5 kol musíme odehrát na hřištích soupeře nebo přeložit na jiný termín, přičemž zápasy mimo termín víkendu či se změnou pořadatelství nás významně ochuzují o domácí zápasy odehrané v sobotu, které jsou pro všechny naše zainteresované strany nejlukrativnější (diváci, vstupné atd.).

Během sezóny jsme museli řešit další nepříjemné problémy, které nám krajský hokejový svaz MS kraje připravil. 18. kolo, plánované na den 28. 12. 2019, jsme museli opět přeložit na jiný termín, kterým jsme se zase ochudili o domácí zápas v sobotu. Z těchto důvodu jsme museli v lednu 2020 odehrát 7 zápasů bezprostředně za sebou v termínu středa a sobota, což jednoznačně odpovídá spíše rozpisu profesionální soutěže. Dále nám krajský hokejový svaz místo víkendového zápasu v lednu 2020 naplánoval odehrát exhibiční zápas – výběr hvězd, který však dle našeho názoru na tuto amatérskou úroveň vůbec nepatří. Ztotožnili jsem se proto s nezájmem našich hráčů a účast na této exhibici jsme odmítli. Hráči i vedení raději využili volný víkend k odpočinku.


Hodnocení sezony:

Již před sezónou jsme si stanovili, že bude základním dílčím úspěchem i cílem to, že se nám podaří počtem doplnit soupisku a vůbec nastoupit do nové sezóny, kterou pak budeme schopni odehrát. Intenzivní činností před samotnou sezónou, se nám podařilo, kvantitativně doplnit soupisku hráčů na všech postech. I přes menší kvalitu i zkušenost hráčů, jsme řádně nastoupili do sezóny.

K hodnocení zápasu je třeba uvést, že krajská hokejová liga mužů je 4 nejvyšší soutěž, která má vysokou kvalitu, je poslední organizovanou soutěží Českým hokejovým svazem. Není výjimkou, že v ní nastupují hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží (extraligy či 1. ligy). Soutěže se účastní mnohem větší města jako Český Těšín, Frýdek – Místek, Rožnov pod Radhoštěm, Orlová, Karviná, Studénka, Nový Jičín, Bohumín a Krnov. Vzhledem k těmto skutečnostem je dalším samotným dílčím úspěchem, že jsme schopni nastupovat a i v podstatě konkurovat ostatním týmům v soutěži.

Z hlediska bodů lze tuto sezónu hodnotit jako vzrůstající (18 bodů), proti sezónám 2017/2018 (12 bodů po odečtení 9 bodů s Novým Jičínem) a 2018/2019 (15 bodů mínus 9 bodů s Novým Jičínem). I přes výrazné oslabení a obměně hráčského kádru HB, jsme získali v letošní sezóně více bodů. V předešlých sezónách byl bodový stav silně ovlivněn tím, že v soutěži působilo družstvo HK Nový Jičín B, které bylo složeno pouze z juniorů a získání bodů s tímto soupeřem bylo zajištěno bez větších potíží. Letošní sezónu tým HK Nový Jičín působil zcela s jiným hráčským kádrem a v základní části skončil na 2. místě.

Za další částečný úspěch lze označit naši ofenzivní činnost, která je vyjádřena celkem uspokojivým počtem 80 vstřelených gólů a hlavně to, že se nám podařilo bodovat s týmy jako Orlová, Krnov, Karviná, Český Těšín a Rožnov pod Radhoštěm. Oproti tomu lze velkou nespokojenost vyjádřit s naší defenzivní hrou.

Dle předsezonních reálných skutečností i prognóz, lze za úspěch v této náročné a kvalitní soutěži považovat také to, že se nám podařilo skončit na 9. místě a neskončili jsme na posledním 10. místě, které jsme s radostí přenechali mužstvu Rožnova pod Radhoštěm. Jako nereálný cíl se jevil postup do play-off, které bylo zaručeno pro nejlepších 8. týmů po základní části soutěže, který jsme nesplnili.

V hodnocení z hlediska výkonu hráčského kádru nelze prvotně nezmínit dlouhověké hráče, kapitána Fraše a jeho asistenta Hejhala, kteří svou zkušeností i vysokou kvalitou řídili celý tým.

V brance byl již před sezónou po předchozí sezóně danou jedničkou Drnda, který v sezóně svou pozici potvrdil. Ve velice dobrém světle se v bráně po zdravotních potížích ukázal Tengler, který společně s Horákem a Zemanem sekundovali v brankovišti.

Obrannou činnost v útočné i defenzivní činnosti řídil Podzimný, kterému především v defenzivní části zdárně pomáhali Pavelek, Pělucha, Čermák, Volf a Harabiš. Jako velice příjemné překvapení lze označit hru mladíků Cygala, Adamczyka a univerzálního Trávníčka.

Útočnou činnost řídili již zmínění Fraš s Hejhalem, ke kterým se významně bodově přidali zejména, vítěz kanadského bodování a nejlepší střelec Hlista, hráč s největším počtem gólových asistencí Vaněk a produktivní Zigmund. Pro naši útočnou fázi v části sezóny byla obrovskou pomocí účast produktivního a velice zkušeného hráče Mlýnka, opavského mladíka Kaduly i zkušeného bývalého hráče Berky. V dobrém světle se také ukázali místní odchovanci Adamec, Pražák, Kret i Krupa a opavský odchovanec Adamczyk, který byl z těchto mladíku nejproduktivnější.

Velkým pozitivime je to, že větší polovina našeho širokého hráčského kádru, který čítá přes 30 hráčů, je tvořena odchovanci HB nebo hráči, kteří jsou dlouhodobě spojení s činností v našem hokejovém klubu.

Pro další sezónu jsme si jako hlavní cíl stanovili, samotnou účast v soutěži, která je úzce spjata těmito dílčími kroky, kterými jsou:

  • udržení stávajícího hráčského kádru
  • posílení hráčského kádru na vše postech
  • účast stěžejních hráčů z minulých sezón Martina Vrabla a Jirky Suchého, kteří nám v letošní sezóně pomohli pouze v minimálním počtu zápasů, což bylo zapříčiněno u Martina Vrabla zdravotními potíži a pracovním vytížením Jirky Suchého.

Další informace jsou na webu moravskoslezsky.ceskyhokej.cz – statistiky, tabulky, rozpisy. Máme také facebookovou stránku.

Za vedení TJ Horní Benešov, oddíl ledního hokeje:
Mgr. Martin Mičola – trenér
Ing. Jaroslav Strmiska – předseda oddílu LH
Antonín Pražák – vedoucí mužstva

hokej_výsledky_2019-2020

Výsledky muži A – 2019-2020 (pro zvětšení klikněte)

hokej_kanadské_bodování_2019-2020

Kanadské bodování 2019-2020 (pro zvětšení klikněte)