Kuželky: konec sezóny 2022 a rekonstrukce

Konec sezóny 2021/2022, MČR jednotlivců a rekonstrukce kuželny jsou hlavní zprávy v tomto shrnujícím článku.

Kuželna 2022

Ve skončené sezóně jsme měli obsazené všechny soutěže od 2. KLM po okresní přebor. Bohužel toto již nemohu napsat pro sezónu příští, protože Béčko spadlo ze 3. KLM. Ostatní družstva nezklamala a hrála buď v klidném středu tabulky (Ačko ve 2. lize, Déčko v Divizi) a nebo se držela na špici (tradičně Céčko v Krajském přeboru). Všechny výsledky jsou online na webu kuzelky.com.

Po covidovém období se konečně podařilo odehrát celou sezónu a to platí i pro naše akce – uspořádali jsme Memoriál dvojic, Ježíšek cup a samozřejmě i ligu amatérů, která vyvrcholila finálovým dnem.

Radost nám udělali jednotlivci. Na MČR mužů (7.-8.5., Žižkov) se probojoval Kamil Kubeša a bude v této prestižní kategorii naším zástupcem po hodně dlouhé době. Zdeňka Habartová se probojovala na MČR seniorek (7.-8.5., Ivančice) a Barča Bártková na MČR juniorek (31.4.-1.5., Přelouč).

V letním období proběhnou na naší kuželně významné rekonstrukce. Nejprve bude provedena instalace vzduchotechniky, která je na naší kuželně hodně potřebná a měla by zlepšit celkové klima. Dále proběhne kompletní rekonstrukce drah, o kterou se postará firma Jar Digital (Daněček). Plánované ukončení je cca do konce června. Tímto děkujeme městu Horní Benešov, které se do akce pustilo a kompletně ji zafinancuje.