Hokej: pojď hrát hokej report

V pátek 28. 1. 2022 se na zimním stadionu v Horním Benešově konala akce Pojď hrát hokej, která byla směrována na přiblížení hokeje jako hry pro rodiče a děti ve věku od 4 do 8 let. Této akce se zúčastnilo okolo 10 nově registrovaných dětí, včetně 10 dětí z přípravky.

Po úvodním zaregistrování byli rodiče krátce seznámení formou prezentace s tím, co všechno hokej obnáší, v rámci prezentace byla rodičům a dětem také představena hráčská a brankářská výstroj a výzbroj. Následně děti nazuly brusle, chrániče a společně vyrazily na led, kde příchozí děti mohly pozorovat trénink naší přípravky.  Na straně druhé již čekali na nové tváře trenéři mládeže TJ Horní Benešov. Hlavním cílem celé akce bylo, aby si začínající děti mohly vyzkoušet bruslení a pohyb na ledě. Po krátkém rozbruslení přišel na řadu sled základních cvičení, které měly za úkol dětem ukázat co všechno obnáší získávání prvotních návyků každého hokejisty. 
 
Na ledové ploše byla vytvořena stanoviště, kde probíhala střelba na branku pukem nebo míčkem. Děti, které stály na bruslích poprvé se nemusely ničeho obávat, díky pomoci podpůrných hrazd, které výrazně ulehčily držení rovnováhy při prvním bruslení. Navíc této skupině byli nápomocní jak pořadatele akce, tak rodiče. Díky tomu mohli rodiče vidět reakce dětí z bezprostřední blízkosti. Celá akce byla zakončená společným focením trenérů a všech přítomných dětí. Náboru se zúčastnil také člen trenérsko-metodické komise ČSLH pan Stanislav Sztefek. Všem příchozím děkujeme za účast a těšíme se na další spolupráci.
 
Pojď hrát hokej Pojď hrát hokej Pojď hrát hokej