Hokej: hodnocení sezony 2022-2023

Hodnocení sezony v kategorii mužů i mládeže podrobně sepsal předseda oddílu hokeje.

MLÁDEŽ:

Naše mládežnická družstva působila v soutěži 4. tříd Moravskoslezského kraje a ligy mladších žáků B v Olomouckém kraji. Ve spolupráci s HC Bruntál jsme dále působili v soutěži 3. tříd Moravskoslezského kraje.

V soutěži 3. a 4. tříd jsme byli schopni konkurovat všem mužstvům v rámci MS kraje, přičemž se hráči v těchto kategoriích seznamují s ledním hokejem a není kladen důraz na celkový výsledek, protože skoré se v těchto kategoriích nepočítá.

Mladší žáci se v rámci náročného Olomouckého kraje umístili v koncové tabulce na pěkném 5. místě.

Liga mladších žáků „B“ sk. 21 – Olomoucká 2022/23 – Konečná tabulka dle článku 417 SDŘ:

1. HC Olomouc

2. HC ZUBR Přerov

3. HK Opava

4. SK Prostějov

5. TJ Horní Benešov

6. HC Uničov

7. HK MD Šumperk

V dalších letech bychom chtěli pokračovat v úzké a výborné spolupráci s HC Bruntál, která se nám v posledních letech velice osvědčila.

V neposlední řadě chceme a musíme klást důraz na nábor nových členů, které bychom rádi z řad dětí našeho města i okolí přivítali u nás v hokejovém oddíle. Kontakty: Daniel Vrábel, Tel.: 724 138 960, e-mail: dan06@seznam.cz – šeftrenér mládeže TJ Horní Benešov, Mgr. Martin Mičola, Tel.: 725 002 205, e-mail: martin.micola@seznam.cz – předseda oddílu ledního hokeje TJ Horní Benešov.


MUŽI:

Muži TJ Horní Benešov nastupovali ve velice kvalitní krajské lize mužů Moravskoslezského kraje. Cílem bylo skončit po základní části ve středu tabulky okolo 5-6. místa a zajistit si dobrou výchozí pozici do play-off, kde jsme obhajovali semifinále a výborné 3. místo z loňské sezóny, což se v podstatě podařilo

Krajská liga mužů Moravskoslezského kraje 2022/23 – Konečná tabulka dle článku 417 SDŘ:

1. MHK Slovan Orlová,z.s.

2. HC Studénka

3. HC Uničov

4. HC Frýdek-Místek B

5. HC BOSPOR Bohumín

6. HK Krnov

7. TJ Horní Benešov

8. HC Wolves Český Těšín

9. HC FALCONS KARVINÁ

10. Rožnov p.Radhoštěm

Ve čtvrtfinále play-off jsme nastoupili proti favorizovanému týmu po základní části HC Studénka. V prvním zápase ve Studénce jsme vyhráli v prodloužení 6:5 a následně doma jsme potvrdili postup výhrou 6:0. Celkově jsme tedy vyhráli v sérii na 2 vítězné zápasy 2:0.

V semifinále play-off jsme nastoupili proti největšímu favoritovi soutěže a vítězi základní části MHK Slovan Orlová. V sérii, ve které jsme se potýkali se zraněnými hráči a nakonec i s užší šířkou mužstva, jsme prohráli 2:0 na zápasy, po prohře v Orlové 7:1 a domácí prohře 5:2.

Se samotnou sezónou mužů můžeme být opětovně velice spokojeni, kdy se podařilo obhájit semifinálovou účast a konečné společné 3. místo v soutěži. Po celou dobu sezóny jsme předváděli velice kvalitní hru, kterou jsme však občas neproměnili kladným bodový zisk, což nás možná stálo lepší umístění po základní části, ale samotná sezóna se počítá až po play-off, což můžeme být jednoznačně spokojeni. Co se týče individuálních výkonů hráčů, zaslouží mužstvo pochválit jako celek, i když by si spousta hráčů z řad útočníků, obránců i brankářů zasloužilo jmenovitě vyzdvihnout za svůj přínos a kvalitu na ledě, ale veškeré naše cíle jsou týmové a budeme raději, když si veřejnost udělá sama hodnocení našich hráčů na ledě při domácích případně i venkovních zápasech.

Pro další sezónu bude důležité udržet kvalitní osu mužstva a snažit se i o posílení mužstva.

Na závěr bych chtěl za sezónu srdečně poděkovat našim vynikajícím divákům za skvělou podporu i všem našim lidem, kteří se na fungování oddílu ledního hokeje podílejí z řad funkcionářů, trenérů, vedoucích, zapisovatelů, hlasatelů, časoměřičů, pořadatelů, kustodů, rolbařů i ostatních, kteří nás podporují i z řad rodičů dětí.

Mgr. Martin Mičola – předseda oddílu ledního hokeje TJ Horní Benešov

Příspěvek byl publikován v rubrice Hokej se štítky a jeho autorem je Martin Mičola. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.