Hokej: Bohumín – TJ Horní Benešov 10. 10. 2020

Třetí zápas v řadě, hraný venku, jsme opět nevyhráli. Utkání skončilo 6:5 po prodloužení (2:0;3:4;0:1)
Branky a nahrávky:
30. Tůma (Tichý, Mlýnek), 33. Tůma (Mlýnek), 38. Tichý (Tůma), 38. Vaněk (Hlista, Prokop), 50. Tůma (Tichý, Polok).

Ohlasy trenéra k zápasu:

Zbytečná ztráta 2 bodů, zisk pouze 1 bodu.
Po celou dobu utkání jsme byli mnohem lepším mužstvem, kdy jsme udávali ráz utkání.
V 1. třetině jsme do 12. minuty jasně dominovali, přičemž jsme měli 2 krát možnost přesilové hry, ze kterých jsme, i přes řadu šancí, neskórovali a paradoxně jsme v druhé přesilové hře inkasovali z první střely. Aby toho nebylo málo, tak i z druhé střely Bohumín skóroval.
Tyto situace dostaly Bohumín do hry, i přesto jsme se vrátili k naší převaze na ledě.
Ani gól v oslabení na 3:0 ve 26. vteřině 2. třetiny nás nezlomil a ještě do konce 2. třetiny jsme otočili na 3:4 v náš prospěch. Poté přišlo nepochopitelné uspokojení, možná i podcenění a neakceptovatelný lajdácký přístup bez bojovnosti, který Bohumín korunoval dvěmi brankami v poslední minutě 2. třetiny a do kabin se šlo za stavu 5:4 pro Bohumín.
I z této nelehké situace se mužstvo oklepalo.
3. třetina se nesla v duchu naší obrovské převahy, kdy se nám podařilo vyrovnat a stále jsme se snažili rozhodnout v normální hrací době, i přes řadu šancí se nám to však nepodařilo.
Prodloužení je už trochu loterií, ve které jsme měli převahu a nevyužili jsme nabídnuté šance, zejména tím, že jsme v těchto situacích byli faulováni, což však rozhodčí nechtěl vidět.
Prodloužení rozhodla taktická chyba při střídání, za kterou jsme byli vyloučeni. I přes odpor při tomto oslabení jsme nešťastně inkasovali.
Závěrem lze konstatovat, že mužstvo prokázalo obrovskou sílu, kdy dokázalo dvakrát otáčet zápas. Výborně se prezentovala hlavně lajna Tůma-Polok-Mlýnek, Tichý-Dusík, která soupeře jasně kombinačně přehrávala, kdy jejich výkon korunoval hattrickem skvělý univerzál Radek Tůma.
Do dalších zápasů musíme zlepšit souhru, zejména při přechodu do útoku i při defenzivní činnosti od útočného pásma a hlavně v obranném pásmu.
Taktickou chybu při střídání v prodloužení, která vznikla lehkým nedorozuměním, beru na sebe.