Fotbal: hodnocení podzim 2021

Jelikož skončila polovina fotbalové sezóny, dovolte, abych Vás seznámil s výsledky a hodnocením našeho oddílu. Do nové sezóny jsme vstoupili se třemi mužstvy – starší přípravka, mladší žáci, muži. Navíc svou oficiální soutěž má i družstvo hráčů nad 40 let pod názvem Neafo Senior.

  • Starší přípravka

V této kategorii startuje 12 družstev z celého okresu. Jedná se o kategorií, kde hrají děti mladší desíti let. Výkony a výsledky družstva lze hodnotit jako výborné. Po polovině soutěže je naše družstvo na třetím místě se stejným počtem bodů jako družstvo na druhém místě. Z jedenácti utkání odešlo družstvo jen dvakrát poraženo. Přáním do jarní části je zůstat na medailové pozici, popřípadě se posunout na druhé místo tabulky.


  • Mladší žáci

V soutěži startuje osm družstev, kde hrají děti mladší dvanácti let. Družstvo je na sedmém místě tabulky s bilanci jedné výhry a šesti porážek. S umístěním, výsledkem a výkony družstva nemůže panovat spokojenost. Věřím v jarní části ve zlepšené výkony a výsledky a v to, že se družstvo posune v tabulce nahoru.


  • Muži

Ve 14členné tabulce je družstvo na jedenáctém místě s bilanci 4 výhry, jedna remíza a osm porážek.

Před začátkem soutěže byla situace v družstvu, co se týče počtu hráčů, poměrně kritická. Nakonec se družstvo dalo dohromady s cílem udržet a stabilizovat mužstvo bez žádných velkých ambicí a jít od zápasu k zápasu. Jako trenér družstva si dovolím tvrdit, že umístění v tabulce mohlo být vzhledem k výkonům daleko lepší. Spoustu bodů jsme ztratili úplně zbytečně což nás stojí lepší umístění. Přesto jsem rád, že se dalo mužstvo nějak dohromady a věřím, že se v jarní soutěži popereme o každý bod. Cílem je získat co nejvíc bodů, hrát klidný střed tabulky a zlepšit výkon mužstva.


  • Senioři

V této prestižní soutěži startuje 10 družstev hráčů nad 40 let. Soutěž je velmi kvalitní a naše družstvo dosáhlo za dobu existence historického úspěchu. S bilancí 6 výher, 2 remízy a jedné porážky sjsme skončili na skvělém druhém místě. V nastávající sezóně bude velmi těžké tento výsledek zopakovat popřípadě ještě vylepšit.


To je zhruba ve stručnosti shrnutí naši podzimní fotbalové části. V zimních měsících pokud nám to pandemická situace dovolí chceme startovat na halových turnajích a nějaké taky organizovat. Tím vás chci pozvat na halový turnaj EL – JOE CUP, který se koná 15.01. 2022 ve sportovní hale.

Závěrem Vám chci jménem oddílu kopané poděkovat za přízeň, kterou nám dáváte a popřát vše nejlepší do Nového roku.

Kaluža Robert – předseda oddílu