Fotbal: halové turnaje mládeže

Na začátku roku 2023 jsme se zúčastnili dvou turnajů mládeže – Halový turnaj mladších žáků – o pohár města Budišov nad Budišovkou a Halový turnaj starších žáků – Halový přeborník OFS Bruntál 2023. Podrobnosti jsou v článku.

Halový turnaj mladších žáků – O pohár města Budišov nad Budišovkou

Na pozvání přátel z Budišova jsme se zúčastnili velmi kvalitního turnaje mladších žáků. V krásné sportovní hale startovalo celkem 9 mužstev, která se střetla systémem každý s každým. Na turnaji startovala mužstva Opavského okresu, jedno mužstvo z Polska a my, jako jediní zástupci Bruntalského okresu.

 • HORNÍ BENEŠOV – FK SLAVKOV (1 : 2)  ( Mika D.)
 • HORNÍ BENEŠOV – PUSTÁ POLOM  (6 : 0)  (2x Machů, Krpec, Mika, Tesař, Rusek)
 • HORNÍ BENEŠOV – HLADKÉ ŽIVOTICE (3 : 0) (2x Smrža Z., Krpec T.)
 • HORNÍ BENEŠOV – VÍTKOV (2 : 0) (Mika D., Krpec T., )
 • HORNÍ BENEŠOV – KIETRZ (1 : 3) (Mika D.)
 • HORNÍ BENEŠOV – BUDIŠOV (3 : 2) (2xKrpec T., Mika D.,)
 • HORNÍ BENEŠOV – DOLNÍ BENEŠOV (3 : 1) (Smrža Z., Rusek V., Mika D.)
 • HORNÍ BENEŠOV – VELKÉ HOŠTICE (0 : 5)

Z osmi utkání jsme nakonec získali za pět vítězství 15 bodů a skončili jsme opět těsně pod bednou na čtvrtém místě.

,,Zase bohužel čtvrté místo. Je třeba uznat, že to bylo vzhledem k výkonnosti ostatních mužstev maximum. Turnaj byl opravdu velmi kvalitně obsazen a byl skvěle zorganizován. A i když nám chybělo pár dětí, musím zase jen chválit. Opravdu mi dělají radost a myslím, že i oni jsou spokojení se svými výkony a výsledky´´, shrnul další turnaj trenér Kaluža R.

Fotbal - mladší žáci 2023

Fotbal – mladší žáci 2023


Halový turnaj starších žáků – Halový přeborník OFS Bruntál 2023

I v roce 2023 pořádal Okresní fotbalový svaz halové turnaje o přeborníka Okresu Bruntál, ve všech mládežnických kategoriích.

První turnaj, který se konal ve sportovní hale v Bruntále, byl turnaj pro starší žáky (ročník 2008 a mladší). Turnaje se zúčastnilo celkem 10 mužstev, které byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. První dvě mužstva s nejvyšším počtem získaných bodů postoupila do semifinále, ostatní mužstva se střetla o konečné umístění.

 • TJ HORNÍ BENEŠOV – TJ KRÁSNÉ LOUČKY (1 : 0) ( Mika  D.)
 • TJ SLEZAN JINDŘICHOV – TJ KRÁSNÉ LOUČKY (1 : 2) ( Mika D., Poláček A.)
 • TJ HORNÍ BENEŠOV – SK JISKRA RÝMAŘOV (0 : 5)
 • TJ BŘIDLIČNÁ – TJ HORNÍ BENEŠOV (1 : 1) ( Bauer P.)

Nakonec jsme skončili ve skupině na druhém místě za neporaženým Rýmařovem a tím jsme si zajistili semifinálové utkání o postup do finále. Soupeřem nám bylo družstvo SK Zátor. V krásném a dramatickém utkání branka nepadla a o postupujícím musely rozhodnout pokutové kopy. Penaltový rozstřel jsme měli výborně rozehraný, ale bohužel jsme poslední penaltu nezvládli. Z postupu do finále se tedy radovali hosté. Na nás zbylo utkání o třetí místo.

Soupeřem v utkání o bronz bylo mužstvo FK ISMM Město Albrechtice, které ve druhém semifinále podlehlo Rýmařovu. Ani v utkání jsme neměli štěstí a po porážce 0 : 1 jsme skončili na krásném, ale nepopulárním čtvrtém místě.

,,Ačkoliv jsme měli druhé nejmladší mužstvo na turnaji, musím před všemi našimi hráči, za to co předváděli, smeknout a poděkovat. Viděl jsem tam vše, co má správná parta mít – srdce, bojovnost, soudržnost a kvalitu. Je škoda, že jsme neměli dnes trošku štěstíčka, jelikož finále bylo opravdu blízko. Přesto velký dík za reprezentaci oddílu a našeho města“, shrnul turnaj trener mužstva Kaluža R.

Fotbal - starší žáci 2023

Fotbal – starší žáci 2023