Fotbal: 1. a 2. kolo 2021

Přinášíme Vám komentáře k zápasům 1. a 2. kola. Muži začali obě kola venku. Ve Staré Vsi jsme prohráli 4:1 a v Lomnici zvítězili 5:1. Starší přípravka začala výhrou 10:2 v Břidličné.

Muži 1. kolo: Stará Ves – TJ Horní Benešov (4:1)

Po více než roční pauze, kdy byl amatérský fotbal ze známých důvodů pozastaven, jsme mohli opět rozehrát soutěžní ročník.
K prvnímu utkání jsme zajížděli do Staré Vsi, kde se nám moc výsledkově nedaří. Ne jinak tomu bylo i v tomto utkání. Nutno podotknout, že výhra domácích byla zcela zasloužená, jelikož domácí mužstvo bylo ve všech směrech lepší.
Je fakt, že naše mužstvo bylo značně oslabeno o hráče, kteří nás těsně před sezónou opustili, nebo se na fotbal vykašlali.

Komentář trenéra:
Dnes můžu domácím pogratulovat k zasloužené výhře. I když jsme zajížděli k utkání značně oslabeni o 4 hráče základní sestavy, kteří nás z různých příčin opustili, byl náš výkon hlavně v prvním poločase špatný. I když jsem nabádal kluky ať zachytíme začátek utkání, opak byl pravdou. Během 10 minut jsme dostali dvě branky na které jsme domácím nahráli. Poté sice Slivák snížil, ale vzápětí jsme inkasovali potřetí.
O poločase jsme si něco řekli a obraz hry se změnil. Bohužel jsme neproměnili šanci, kdy jsme mohli snížit. V závěru jsme již otevřeli hru a domácí chodili do brejků. Jeden z nich se jim podařilo proměnit a tím i stanovit konečný výsledek.
Sestava: Ondrusz, Adamec, Nekoranec, Fadrný, Novák, Bártek, Žižka, Krupa, Slíva D., Michna, Černík J., Kaluža, Slíva M., Černík P.
Branky: Slíva D.


Muži 2. kolo: Lomnice – TJ Horní Benešov (1:5)

I druhé utkání jsme odehráli na soupeřově hřišti a po velmi dobrém výkonu si odvážíme tři body.
Dnes jsme byli ještě více oslabení, přesto se nám po dobrém výkonu podařilo zvítězit. Od začátku utkání jsme byli jasně lepší, což jsme potvrdili i gólově. Nejdříve Slivák  2x proměnil samostatný nájezd, poté se Hanys po pěkné samostatné akci prosadil a čtvrtou branku vstřelil Lojza, když chladnokrevně proměnil svou šanci.
Ve druhé půli jsme již hru a výsledek kontrolovali. Pátou branku a hatrick dovršil Slivák. Domácím se podařilo vstřelit aspoň čestnou branku, i když z jasného ofsajdu.

Komentář trenéra:
Dnes jsme byli ještě více oslabeni než v prvním utkání. Proto musím kluky pochválit za výkon, bojovnost a výsledek. Doufám, že se situace zlepší a bude moci k prvnímu domácímu utkání nastoupit v početnější sestavě.
Sestava: Ondrusz, Černík P., Kaluža R., Nekoranec, Michna, Lesák, Slíva D., Fadrný, Bártek, Kaluža D.
Branky: Slíva D. – 3x, Fadrný, Michna


Starší přípravka: Břidličná – TJ Horní Benešov (2:10)

I naši nejmladší fotbalisti se konečně dočkali a po více než roce i oni mohli konečně odehrát své mistrovské utkání. To zvládli a úspěšně zahájili soutěžní ročník.

Komentář trenéra:
I když byli kluci natěšeni, herně to v prvním poločase moc dobré nebylo. Spousta zkažených nahrávek, zbytečných chyb, neproměněných šancí.
Ve druhé půli se výkon zlepšil a kluci hlavně začali proměňovat šance, i když skóre mohlo být daleko vyšší. Klukům gratuluji k vítězství a doufám, že i v dalších zápasech si zakřičí vítězný pokřik.
Sestava: Smrža Z., Střílka D., Miech L., Kozel T., Poláček A., Albert D., Střílka F., Mika O.
Branky: Kozel T. – 4x, Střílka D., Albert D. – 3x