Ohlédnutí za rokem 2019

TJ Horní Benešov je nejmasovějším spolkem v našem městě, který ve čtyřech oddílech sdružuje celkem 247 členů. Proto mi dovolte, abych Vás občany jménem našeho spolku seznámil s činnosti a výsledky jednotlivých oddílů za rok 2019, jak je hodnotí předsedové jednotlivých oddílů.

Oddíl tělesně postižených

Sezóna TP v roce 2019 byla velice úspěšná. Absolvovali jsme všech 8 kol Českého poháru. Umístění našich sportovců bylo vynikající a výsledky rovněž. Také jsme uspořádali mistrovství ČR za finanční podpory svazu TPS a TJ Horní Benešov. MČR je závěrečné zhodnocení sil a také účasti na jednotlivých kolech Českého poháru. Shlédnutí průběhu MČR najdete na odkaze: https:polar.cz/porady/jesenicky-expres

Všechny informace, výsledky TPS můžete najít na webu: tp.kuzelky.com.


Oddíl kuželky

V sezóně 2018/19 dosáhl náš oddíl úspěchů, které se řadí k největším v historii našeho oddílu. ,,A´´ družstvo postoupilo do 2. KLM s náskokem 1 bodu. ,,B´´ družstvo se umístilo v divizi na 2. místě a postoupilo do baráže o 3. ligu. První barážové utkání na domácí kuželně jsme prohráli 1,5:6,5 a odveta se již zdála formalitou. Kluci, ale předvedli v odvetě ve Vyškově husarský kousek a po velkém boji zvítězili 7:1 a tím postoupili do 3. KLM. ,,C´´družstvo skončilo v přeboru Olomouckého kraje na 5.místě, ,,D´´v přeboru MS kraje na 10.místě a ,,E´´ skončilo na 2.místě v meziokresním přeboru. ,,A´´ družstvo dorostenců skončilo v základní skupině 1. KLD na 4. místě a do finálových bojů nepostoupilo. ,,B´´ skončilo na 3.místě v SM regionální soutěži mládeže.

Vrcholem sezóny jsou MČR jednotlivců, kde jsme měli i své zástupce, kteří určitě nezklamaly. Monsportová Š. skončila na 8. místě v kategorií žákyň. Bártková B. skončila na MČR dorostenek na 19. místě. Největší radost nám udělala Habartová Z. na MČR seniorek, kdy se v kombinaci celkově umístila na 13. místě.

O tom, že sezóna byla nesmírně vydařená svědčí i fakt, že byl náš oddíl oceněn v anketě nejlepších sportovců, kolektivů okresu Bruntál za rok 2019.

Oddíl také organizuje Ligu amatérů pro cca 100 hráčů a vánoční svátky jsou na kuželně tradičně zpestřeny turnajem pro registrované i amatéry – Ježíšek Cup.

Více najdete na našem webu hbkuzelky.cz.


Oddíl kopané

V loňské sezóně bohužel družstvo mužů po dvou letech opustilo krajskou soutěž 1.B třídu a od podzimu 2019 hraje okresní přebor. Družstvo žáků obsadilo v okresním přeboru výborné druhé místo, když celkové vítězství jim uniklo o jeden bod. Umístění je o to cenné, že v družstvu byla většina kluků, kteří byly věkem ještě mladší žáci. Své soutěže v okresním přeboru hráli i družstva mladší a starší přípravky. V této kategorii se oficiální tabulky nevedou. Svou soutěž, ale má ukončenou družstvo seniorů. Ti skončili na 8. místě desetičlenné tabulky.

Po skončené první polovině – podzimní část, figuruje družstvo mužů na 10. místě. Tohle umístění určitě neodpovídá výkonům družstva a proto hlavním cílem pro jarní část sezóny zůstává posun mužstva v tabulce a zkonsolidování a udržení stávajícího kádru pro příští sezónu. Družstvo žáku figuruje na 5. místě což lze hodnotit jako umístění průměrné. Velký herní a výsledkový pokrok nám udělali družstva přípravek a budeme doufat, že v tom budou kluci pokračovat i v jarní části.

Navíc bych Vás chtěl všechny rodiče požádat, pokud má vaše dítě zájem o fotbal přiveďte ho mezi nás. Všechny zájemce rádi přivítáme. Náš oddíl vždy stavěl na svých odchovancích.


Oddíl lední hokej

V právě skončené sezóně hrála naše mládež ve dvou kategoriích 3. třída (2011 a mladší) a 2. třída ( 2012 a mladší). Hrál se minihokej ve třetinách v počtu tří nebo čtyř hráčů na každé straně 3×21 minut hrubého času. Druháci hráli 1x měsíčně dva zápasy, třeťáci 1x za 14 dní vždy dva zápasy. Našimi soupeři byly Bohumín, Český Těšín, Třinec, Rožnov pod Rad., Frýdek – Místek, Vítkovice, Kopřivnice, Krnov, Nový Jičín, Opava. Výsledky utkání se nezaznamenávaly, šlo vždy jen o hru těchto začínajících hokejistů. Musím říct, že naše mládež dobře reprezentovala a sváděla vyrovnané souboje i s těmi nejlepšími družstvy.

Na tréninkové možnosti v Horním Benešově si nemůžeme stěžovat, jsou výborné. Abychom obstáli ve velké konkurenci musíme mít i stejně dobrou přípravu. Proto zahajujeme sezónu již v srpnu 2x týdně na ledě v Opavě a od měsíce října 4x týdně na domácím ledě. K tomu navíc vyžadujeme pravidelnou účast na trénincích alespoň 3x týdně a odpovědný přístup rodičů. Potřebovali bychom nabrat nové děti z mateřských škol, prvních tříd do dalšího ročníku hokejové přípravky, ať můžeme brzy opět zvednout úroveň hokeje v Horním Benešově.

Družstvo mužů hrálo Krajskou ligu Moravskoslezského kraje a po základní části se ze ziskem 18 bodů z 27 zápasů umístilo na 9. místě v desetičlenné tabulce. I přes výrazné oslabení a obměně hráčského kádru jsme získali v letošní sezóně vice bodů než v sezóně předešlé. Jako

nereálný cíl se jevil postup do play – off, které bylo určeno pro 8. týmů po základní části soutěže, který jsme nesplnili. Velkým pozitivem je i to, že větší polovina našeho hráčského kádru je tvořena našimi odchovanci nebo hráči, kteří jsou dlouhodobě spojení s činností v našem klubu.

Pro další sezónu jsme si stanovili jako hlavní cíl samotnou účast v soutěži, která je úzce spjata těmito dílčími kroky – udržení stávajícího kádru, posílení kádru na všech postech, účast stěžejních hráčů z minulých sezón. Další informace na webu moravskosezsky.ceskyhokej.cz a nebo na tjhornibenesov.cz

Podrobnější shrnutí a ukončení roku 2019 proběhlo v únoru na Valné hromadě, které byly přítomni i zástupci města jako hlavního sponzora našeho spolku.


Na závěr Vám chci jménem TJ Horní Benešov, spolek v této nelehké době popřát zdraví, hodně štěstí, trpělivosti a soudržnosti. Doufám, že spolu vše zvládneme a brzy se na sportovištích zase potkáme.

Kaluža Robert – předseda TJ